Badanie plodnosci elblag

Badanie płodności u ludzi polega przede ludziom na poszukiwaniu ejakulatu. Badanie nasienia jest pewnym elementem diagnostycznym pomagającym ocenić płodność mężczyzny.Nasienie to zawiesina plemników, które czerpią z jąder i najądrzy w mieszaninie wydzielin gruczołu krokowego, pęcherzyków nasiennych oraz gruczołów cewkowo-opuszkowych (tzw. plazmie nasienia). Głównym celem pytania są więc plemniki.

Jak powinno zrobić się badanie?Pytanie to powinno się przeprowadzić w czasie, gdy po czasie 1 roku regularnego współżycia bez zabezpieczeń (bez względu na ewentualne badania partnerki) nie nastąpiło zapłodnienie. Należy je zakończyć i po innego rodzaju urazach w ziemi krocza i po leczeniu guza jądra.

Przed badaniemPrzed dołączeniem do badania muszą stać osiągnięte pewne standardy. Negatywnie na wynik mogą wpłynąć bowiem m.in. nieodpowiednio długi czas abstynencji płciowej (próbka powinna stać uzyskana w stopniu 2-7 dni z stosunku), przebyte choroby (szczególnie te, którym towarzyszyła podwyższona temperatura), a też nadużywanie alkoholu. Próbka do poszukiwania powinna i zostać oddana w obiektywni środek.Badanie nasienia polega na jego ocenie makroskopowej (lepkość, objętość, odczyn) i mikroskopowej (liczba plemników, ich witalność i ruchliwość). Dodatkowo wydobywa się ilość przeciwciał przeciwplemnikowych. Czasem zalecane są także inne testy np. badanie bakteriologiczne i biochemiczne oraz test hiposomotyczny.

DiagnostykaW diagnostyce niepłodności u ludzi uzyskuje się także nowego rodzaju badania hormonalne. Sprawdza się m.in. poziom wolnego i całego testosteronu, poziom hormonów gonadotropowych: FSH, LH, prolaktyny, estadriolu oraz TSH i FT4.Zaburzenia niepłodności mogą stanowić dodatkowo wynikiem reakcji autoimmunologicznych. Bada się to pytania na przeciwciała przeciwko plemnikom w surowicy i nasieniu. Istnieje ostatnie tzw. badanie techniką immunofluorescencji pośredniej. Nazywa ono możliwość ograniczania się przeciwciał z plemnikiem. Pragnie stanowić ich naprawdę znacznie dużo, aby całkowicie zahamowały płodność. Przyczyną zaburzeń niepłodności niejednokrotnie są i innego sposobie infekcje. W zamysłu ich usunięcia przeprowadzane są badania mikrobiologiczne.