Ewidencja sprzedazy miodu

Bardzo duży wzrost technologii sprawił, iż dzisiejsze kasy fiskalne mają wiele rozmaitych funkcji, jakie nie tylko kupią na ewidencjonowanie sprzedaży, ale i ułatwiają zarządzanie firmą, chociażby usprawniają obsługę klientów, skracają czas potrzebny na inwentaryzację, pozwolą na całą kontrolę pracy kasjera, jak też kontrolę zapasów magazynowych.

Kasy novitus cechuje wysoka funkcjonalność, posiadają one także współpracować z wszelkim szeregiem urządzeń, możemy do nich podłączyć np. komputer, czytnik kodów kreskowych, czytnik kart magnetycznych oraz czytnik kart chipowych, terminal kart płatniczych, czy wagę elektroniczną. Jednym słowem, dzisiejsze kasy fiskalne przylegają do kilka bardziej złożonych urządzeń elektronicznych niż te sprzed paru laty i uważają tak złożoną konstrukcję.

Jakie mamy rodzaje kas fiskalnych? Zwykle kasy fiskalne liczymy na dwie grupy – kasy Electronic Cash Register w skrócie ECR oraz kasy Electronic Point Of Sale- POS, zwane też kasami komputerowymi. Te dwa rodzaje kas cechuje nieco własny zakres możliwości, który jest pochodną ich parametrów technicznych. Mówiąc jak łatwo, kasy ERC trzymają w stosunku do walut POS bardzo ograniczone możliwości rozbudowy i formie, a także prezentują się ograniczoną świadomością i wgranym na pewne oprogramowaniem. Charakterystyczna dla kas ERC pamięć RAM ma pojemność od 1 do 8 MG, a wiec po paru latach użytkowania, nie jest już na niej ustawienia i łatwo nadaje się do wymiany. Jest ponad jedna, interesująca różnica – aczkolwiek do waluty ERC jesteśmy szansa podłączenia różnych urządzeń peryferyjnych, w ostatnim dodatkowo komputer, nie jest dodatkowe poprowadzenie sprzedaży z zakresu programu komputerowego – do tego potrzebna jest nam obsługa kasjera.

Wśród kas typu ERC wyróżniamy: -kasy przenośne – o niewielkich gabarytach a z ograniczonym zakresem funkcji. Stanowią wtedy urządzenia przeznaczone między innymi dla tych klientów, którzy dają paragony, których treść się powtarza. -kasy jednostanowiskowe – mogą mało więcej, niż kasy mobilne, można do nich podłączyć chociażby wagę, komputer, a i czytnik kodów dodatkowo w obecny styl coś poprawić ich formę. - kasy systemowe – są wyposażenie większych przedsiębiorstw, w których istnieje dużo miejsc kasowych.

Kasy POS – są bardzo zaawansowaną technologicznie grupą urządzeń rejestrujących. Oczywiście należałoby je nazwać komputerami, jakie są przystosowane do ewidencjonowania obrotów, a dodatkowo realizacji kilku różnych funkcji, które są powiązane z magazynowaniem towarów, a też ich sprzedażą.